Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Š. m. gruoždio 14 dieną vyko nuotolinė Bioenergy Europe generalinė asamblėja, kurios metu buvo išrinkti nauji Valdybos nariai. Kandidatų buvo virš 20. Savo kandidatūrą į Bioenergy Europe valdybą kėlė Asociacijos LITBIOMA direktorė Vilma Gaubytė.
Norime pasidžiaugti naujiena, kad V. Gaubytė buvo perrinkta į Bioenergy Europe valdybą ir šiuo metu yra vienintelė lietuvė einanti šios tarptautinės organizacijos valdybos narės pareigas! V. Gaubytė Bioenergy Europe valdybos narės pareigas eis dvejus metus.
Bioenergy Europe yra viena didžiausių ir stipriausių biomasės energetikos asociacijų pasaulyje. Ši organizacija vienija daugiau nei 40 Asociacijų ir 90 biomasės energetikoje veikiančių įmonių. Daugiau apie Bioenergy Europe galite sužinoti ČIA.
„Asociacija LITBIOMA jau daugiau nei 10 metų yra Bioenergy Europe narė, mes vieni pirmųjų pradėjome atstovauti ENplus granulių sertifikavimo sistemą ir ją vystyti Lietuvoje, vieni pirmųjų tapome medienos skiedros kokybės sertifikavimo sistemos GoodChips atstovais Lietuvoje. Per ilgus narystės ir partnerystės metus kartu su Bioenergy Europe įvykdėme daugybę projektų, suorganizavome bendrų renginių, kurie padėjo toliau darniai vystyti biomasės energetikos sektorių Lietuvoje ir visoje Europoje. Šiandien Lietuvos sėkmės istorija centralizuotoje šilumos tiekimo sistemoje iškastinį kurą keičiant į biokurą (2007 metais biokuro dalis CŠT sistemoje sudarė ~16 %, šiandien sudaro ~ 70 %) skamba daugelyje didžiausių biomasės energetikos konferencijų. Nemaža dalis valstybių dar tik eina šiuo keliu, tad Lietuva gali būti puikiu pavyzdžiu“ - teigė V. Gaubytė.
Kalbėdama apie ateities darbus su Bioenergy Europe V. Gaubytė pabrėžė siekį padėti Asociacijos LITBIOMA nariams tapti dar labiau matomais tarptautinėje erdvėje: „Lietuva gali džiaugtis ir pristatyti savo sėkmės istoriją būtent dėl čia veikiančių ir sektorių kuriančių įmonių - esame stiprūs ir pripažinti. Mūsų darbas tarptautinėse asociacijose stiprina ne tik pačią Asociaciją, bet ir atveria naujus kelius Lietuvoje veikiančioms biomasės energetikos įmonėms“. Priėmus atsinaujinančių energijos išteklių II direktyvą, Vilma Gaubytė taip pat buvo išrinkta kaip viena dalininkių ir jau kelis metus aktyviai dirba kuriant SURE sertifikavimo sistemą, kuri leis įmonėms laikytis ES numatytų darnumo principų bei juos įrodyti.
Naujai išrinkti Bioenergy Europe valdybos nariai generalinės asamblėjos metu nustatė tolesnes veiklos kryptis, kurios padės darniai ir efektyviai vystyti biomasės energetiką Europoje. Pagrindiniai valdybos siekiai yra toliau didinti biokuro naudojimo augimą privačiuose namų ūkiuose, pramonėje bei taršesnėse valstybės. Bioenergy Europe valdyba taip pat toliau dirbs ties naujais Europos Sąjungos teisės aktais, jų detalizavimu bei praktiniu įgyvendinimu valstybėse narėse.
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas