Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Prieš kelis metus išsikėlusi tikslą eksportuoti, „Enerstenos grupė“ šiandien jau gali didžiuotis savo darbais 7-iose skirtingose pasaulio valstybėse. „Enerstenos grupės“ surastus efektyvios šiluminės energijos gamybos sprendimus įsidiegė Lietuva, Latvija, Lenkija, Prancūzija, Ukraina, Baltarusija ir Rusijos Federacija. Už tai „Enerstenos grupė" paskelbta nugalėtoja konkurse „Lietuvos eksporto prizas 2015“, apdovanojimą įteikė LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Pirmoji „Enerstenos grupės“ eksporto sutartis buvo pasirašyta 2014 m. sausio 30 d. Su Ventspilio šilumos tinklais (Latvija) buvo sutarta dėl kondensacinio ekonomaizerio įrengimo esamiems 26 MW galios biokuro katilams, sutartį numatyta įgyvendinti per 7 mėn. Tai buvo labai trumpas laikotarpis tokio tipo objektams, bet „Enerstenos grupės“ komanda su šia užduotimi susitvarkė ir pradėjo toliau garsinti įmonę už Lietuvos ribų. 2014 m. pabaigoje kitai Latvijos įmonei buvo įrengta visiškai nauja 5 MW galios katilinė Daugavpils mieste. Tai „Enerstenos grupei“ buvo pirmoji visos katilinės eksporto sutartis. 2015 metais įrengtas kondensacinis ekonomaizeris 2x4 MW galios katilams Siguldos miestui. Pagal specialų užsakymą Prancūzijos įmonei suprojektuoti ir pagaminti 2 vandens šildymo katilus po 12 MW, katilai iškeliavo į Nantes miestą.
2015 m. kovo 24 d. pasirašyta pirmoji visos biokuro garo katilinės (8 MW, 24 barų) eksporto sutartis su privačia Latvijos pieno perdirbimo įmonė. Vėliau pasirašyta sutartis dėl kondensacinio ekonomaizerio su visa kondensato valymo sistema projektavimo, gamybos ir montavimo Salaspils mieste. Ekonomaizeris buvo skirtas 7 MW biokuro katilui. Lenkijos įmonei pristatyta kondensato neutralizavimo sistema. 2015 m. rugpjūčio mėn. „Enerstenos grupei“ pavyko savo darbų kokybę ir gaminamos biokuro katilinių įrangos patikimumą įrodyti užsakovams Ukrainoje. Suprojektuotas, pagamintas ir instaliuotas kondensacinis ekonomaizeris su kondensato valymo sistema. Kondensacinis ekonomaizeris skirtas 5 MW galios katilui. Užsakovas šilumą tiekia Boryspilio tarptautiniam oro uostui.
2015 metus „Enerstenos grupė“ baigė pirmąja eksporto sutartimi Baltarusijoje. Naujai statomoje katilinėje įrengiami du po 5 MW ir vienas 2 MW galios katilai, kūrenami biokuru (iki 55 proc. drėgnumo medžio skiedra) su jiems skirtu 12 MW galios kondensaciniu ekonomaizeriu. 2016 metai „Enerstenos grupei“ atvėrė vartus į Rusijos Federaciją. Pasirašyta sutartis su dėl sauso tipo ekonomaizerio gamybos, kuris bus skirtas esamam dujas deginančiam garo katilui.
Nenuostabu, kad šie darbai neliko nepastebėti. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija „Enerstenos grupę" paskelbė nugalėtoją konkurse „Lietuvos eksporto prizas 2015“. Konkurso organizavimu asociacija siekia plėtoti Lietuvos įmonių pagamintos produkcijos, atliekamų darbų ar teikiamų paslaugų eksportą, vertinti bei viešinti šio proceso tendencijas. Konkurse gali dalyvauti visos Lietuvoje registruotos gamybos ar paslaugų eksporto įmonės bei kitos su užsienio prekyba susijusios institucijos, nepriklausomai nuo jų narystės Rūmuose, asociacijose, konfederacijose ar kituose susivienijimuose. Kartą apdovanotos įmonės gali vėl dalyvauti konkurse, t.y. pretenduoti į apdovanojimus, tik po ketverių metų. 2016 m. vasario 19 d. „Lietuvos eksporto prizą 2015“ Lietuvos Respublikos Vyriausybėje atsiėmė „Enerstenos grupės“ generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas. Apdovanojimą įteikė LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Daugiau informacijos galite rasti čia.
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas