Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Š. m. lapkričio 16 – 17 dienomis Briuselyje įvyko Europos biomasės energetikos asociacijos AEBIOM organizuota konferencija: „European Bioenergy Future, 2016“. Konferencija pritraukė dalyvių ir gerai biomasės energetikos visuomenei žinomų pranešėjų iš visos Europos.
Konferencija suteikė galimybę diskusijoms apie strateginį biomasės energetikos vaidmenį siekiant sumažinti priklausomybę nuo iškastinio importuojamo kuro, aptariant naujausias Europos Sąjungos iniciatyvas užtikrinti energetinį saugumą, mažinti oro taršą ir globalinį atšilimą. Daug dėmesio buvo skiriama 2030 metų tikslams sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį bent 40%. Daugiau informacijos apie konferencijoje skaitytus pranešimus galite rasti čia.
Konferencijoje taip pat vyko Afrikos bei Europos bendradarbiavimui skirtas forumas, kuriame buvo pristatytos galimybės Europoje veikiančioms įmonėms plėstis į Afrikos šalių rinkas. Kitas Afrikos ir Europos bendradarbiavimui biomasės energetikos srityje skirtas seminaras įvyks jau š. m. gruodžio 14 dieną Vilniuje. Apie renginį galite daugiau sužinoti čia.
Konferencijos metu taip pat įvyko AEBIOM Generalinė Asamblėja, kuriame buvo renkama nauja valdyba bei prezidentas. Į AEBIOM valdybos postą pretendavo Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA direktorė Vilma Gaubytė, kuri buvo išrinkta AEBIOM narių balsų dauguma. Asociacija džiaugiasi galėdama vis aktyviau ir plačiau atstovauti savo narius bei visą sektorių ir yra įsitikinusi, kad šis postas sustiprins Lietuvos vaidmenį priimant biomasės energetikai svarbius sprendimus Europoje.
„Lietuva ir Asociacija LITBIOMA yra naudingos Europai, kadangi turi ir geba parduoti sėkmingą patirtį centralizuotoje šilumos tiekimo sistemoje (CŠT) dujas keičiant biokuru. 2015 metais sugebėjome pasiekti ~ 61% biokuro CŠT, šiemet skaičiuosime ~ 65%. Nemaža dalis valstybių, taip pat paveldėjusių CŠT sistemą, dar tik eina šiuo keliu ir Lietuva su jau turimu „know – how“ jiems gali būti puikiu pavyzdžiu. Tuo pačiu metu mes, kaip Valstybė, taip pat dar turime neįgyvendintų darbų, vienas tokių yra CO2 mokesčio įvedimas. Tikimės ne tik šį, bet ir kitus klausimus spręsti remiantis dar labiau pažengusių šalių pavyzdžiu ir esame įsitikinę, kad tai padės turėti ne tik sveiką, stipresnę šalies ekonomiką, bet ir švarią aplinką“ – Lietuvos svarbą Europai biomasės energetikos vystymo kontekste pakomentavao Asociacijos direktorė Vilma Gaubytė.
AEBIOM prezidentu išrinktas ilgametis Latvijos biomasės energetikos asociacijos LATBIO prezidentas Didzis Palejs, kuris pakeitė šešerius metus AEBIOM vadovavusį Švedijos biomasės energetikos asociacijos Svebio prezidentą Gustav Melin. Daugiau informacijos apie tai galite rasti čia.
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas