Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Posėdžio metu buvo pristatytas AB „Kauno energija“ pranešimas apie šilumos ūkio pasikeitimus Kaune įvedus biokurą, įvykdytus projektus ir jų rezultatus, asociacijos LITBIOMA prezidentas Virginijus Ramanauskas pristatė dabartinę biomasės energetikos situaciją Lietuvoje – ką turime? Link kur einame? Pranešime pristatyti ir pagrįsti 3 pagrindiniai teiginiai: biomasės energetika yra pati naudingiausia ekonomikai ir nepriklausomybei, biomasės energetika gali užtikrinti socialinę gerovę Valstybės gyventojams, biokuras mažina atmosferos užterštumą ir poveikį klimato kaitai, pristatydamas šiuos teiginius prezidentas rėmėsi Lietuvos pavyzdžiu, kaip šalimi, kur biomasės energetika vystosi sparčiai ir kryptingai.
Posėdyje taip pat išklausytas Lietuvos agrarinių ir miškų centro filialo Miškų instituto direktoriaus ir Asociacijos LITBIOMA Mokslinės techninės tarybos nario Mariaus Aleinikovo pristatymas tema „Ar iškirsime Lietuvos miškus?“; Kauno technologijų universiteto doc. Daktaras ir Asociacijos LITBIOMA Mokslinės techninės tarybos narys Dainius Martuzevičius kalbėjo apie oro taršą ir Lietuvos perspektyvas šiuo aplinkosauginiu aspektu.
Durpių asociacijos „Lietuviškos durpės“ prezidentas Giedrius Kavaliauskas pristatė pranešimą tema „Durpės Lietuvos energetikoje – kaip realu?“, pranešime pristatytas vietinių išteklių – durpių potencialas Lietuvoje, technologiniai sprendimai, galintys efektyviai deginti tokias žaliavas, pranešime aptarti svarbiausi durpių panaudojimo klausimai, nauda bei rizika.
Daugiau informacijos galite rasti čia.
Konferencijos pranešimus galite matyti čia:
Biokuro poveikis aplinkai D Martuzevičius KTU.pdf
Biomasės energetika Lietuvoje_V. Ramanauskas.pdf
Miškų biomasė M Aleinikovas Miškų institutas.pdf
Durpės Lietuvos energetikoje G Kavaliauskas.pdf
![]() |
![]() |
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas