Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Asociacija LITBIOMA kasmet organizuoja ENplus® sistemos mokymus sertifikuotoms ar planuojančioms tapti sertifikuotomis įmonėms. Mokymų metu būna pristatomos sertifikavimo sistemos naujienos, apibendrinama rinkos situacija Lietuvoje ir pasaulyje, apžvelgiamas sistemos augimas, o svarbiausia pristatomi ENplus® kokybės reikalavimai įmonėms. Įmonėms suteikiama visa informacija padedanti įgyvendinti ar pagerinti ENplus® sertifikavimo sistemos kokybės valdymą jų viduje.
Šių metų mokymai buvo organizuojami bendradarbiaujant su Lietuvos energetikos institutu. Mokymų metu buvo orientuojamasi į šiuo metu vykstančio ENplus® reikalavimų (dokumentacijos) atnaujinimo procesą ir granulių kokybės tyrimu.
Įmonės buvo supažindintos su reikalavimų peržiūros proceso eiga ir planuojamu tvarkaraščiu, taip pat su pagrindiniai pasikeitimais, kurie laukia ateityje. Svarbiausias šio proceso etapas prasidės š. m. spalio 7 dieną, kai naujoji ENplus® dokumentacija bus pateikta viešajai konsultacijai. Visos suinteresuotos šalys galės išsakyti savo nuomonę apie tam tikrus planuojamus pasikeitimus, tad visi dirbantys šiame sektoriuje yra kviečiami aktyviai dalyvauti ir komentuoti.
Apžvelgus planuojamus pasikeitimus, mokymų metu buvo skirtas ypatingas dėmesys diskusijoms šių pasikeitimų bei rinkos situacijos klausimais. Įmonės išsakė savo nuomonę, diskutavo ir siūlė savo problemų sprendimo variantus. Surinkti atsiliepimai bus perduoti Europos biomasės energetikos asociacijai „Bioenregy Europe“, kuri vykdo reikalavimų peržiūros procesą.
Mokymų metu Lietuvos energetikos instituto Šiluminių įrengimų tyrimo ir bandymų laboratorijos vadovas Nerijus Pedišius pristatė, kaip ir kokie granulių kokybės parametrai yra tiriami ir pasidalino praktine 2018-2019 metų laboratorijos granulių tyrimų patirtimi. Mokymuose pirmą kartą turėjome ne tik teorinę dalį ir diskusijas, bet ir praktinę galimybę apsilankyti laboratorijos kuro tyrimo ir katilų bandymo sektoriuose, kur įmonių atstovams buvo pristatyta laboratorijos veikla bei įranga atsakyta įvisus aktualius klausimus.
Mokymai yra viena iš ENplus® sertifikavimo sistemos dalių padedanti užtikrinti tinkamą kokybės kontrolę įmonių viduje. Džiaugiamės, kad ir šiemet pavyko suteikti įmonėms naudingos teorinės ir praktinės informacijos, o labiausiai vertiname vykusias diskusijas, surinktus atsiliepimus ir gautus patarimus.
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas