Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Paskutinę kalendorinės žiemos dieną Europos Granulių Tarybos nariai ir valdyba susirinko Velse, Austrijoje į eilinį visuotinį susirinkimą. Tarp susirinkimo dalyvių buvo ir Europos granulių tarybos (EPC) prezidentas Eric Vial, Europos Biomasės Asociacijos (AEBIOM) prezidentas ir EPC viceprezidentas Didzis Palejs, EPC generalinis vadovas Gilles Gauthier. Lietuvos Biomasės Energetikos asociaciją LITBIOMA atstovavo ENplus sistemos koordinatorė Justina Prunskaitė.
Susirinkimas prasidėjo nuo nacionalinių asociacijų granulių sektoriaus vertinimų. Kiekviena nacionalinė asociacija turėjo progą išreikšti savo padėtį tokiais aspektais kaip granulių katilų pardavimo tendencijos ar visuomeninių judėjimų, nukreiptų prieš biomasės energiją, aktyvumas. Susirinkimo metu buvo apsvarstyti ir patvirtinti EPC statutų keitimai, veiklos planas ir biudžetas einamiesiems kalendoriniams metams.
Antroje dienos pusėje nacionaliniai licensijuotojai dalinosi ENplus sertifikavimo sistemos koordinacijos patirtimis. Išgryninus jau atliktus sistemos patobulinimus ir esamus trūkumus, buvo diskutuota apie tolesnį ENplus sistemos vystymą ir nacionalinių asociacijų veiklų prioritetus einamiesiems metams. Susirinkimą uždarė svečių iš Japonijos pristatymas apie Japonų granulių klubą (angl. Japanese Pellet Club).
Susirinkimo metu buvo atlikti svarbūs vidiniai EPC sprendimai, taip pat buvo atkreiptas dėmesys į Europos granulių sektoriuje vyraujančias tendencijas ir numatyti artimiausi EPC ir nacionalinių asociacijos darbai.
Išsamesnė informacija, apie visuotinio susirinkimo metu aptartus klausimus, artimiausiu metu bus persiųsta ENplus sertifikavimo sistemos nariams Lietuvoje elektroniniu paštu.
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas