Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Informuojame apie Seime rengiamą konferenciją: „Išsaugokime Lietuvos miškus ateities kartoms: kaip nepasiklysti tarp reformų ir ūkinės veiklos“.
Diskusijos atviros visiems. Konferencijoje kviečiame dalyvauti Seimo narius, Vyriausybės, Savivaldybių, visuomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovus, miškų ūkio valdymo sistemos specialistus, mokslininkus.
Konferencija vyks š.m. kovo 26 d. (pirmadienį) 10 val. Lietuvos Respublikos Seime, III rūmuose, Konferencijų salėje.
Registracija būtina (iki kovo 23 d. 17 val). Prašome pranešti apie savo dalyvavimą ir nurodyti vardą, pavardę bei organizaciją (jei tokią atstovaujate) el. paštu uzlietuvosmiskus@gmail.com. Privalu turėti asmens dokumentą (dėl leidimo išdavimo į LR Seimą).
Konferencijoje pranešimą skaitys Asociacijos LITBIOMA valdybos narys Remigijus Lapinskas, pranešimo tema: „Ar yra rezervų didinti medienos iš valstybinių miškų tiekimą ir perdirbimo apimtis Lietuvoje?“
Konferencijos programa:
10:00 Konferencijos atidarymas
Sveikinimai konferencijai
10:05 Linas BALSYS, LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys, Lietuvos žaliųjų partijos atstovas
10:15 Juozas OLEKAS, LR Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas
Pranešimai
10:25 „Kodėl visuomenei prireikė ginti Lietuvos miškus. Sąjūdžio misija ir tikslai“
Gintautas KNIUKŠTA, Sąjūdžio už Lietuvos miškus valdybos pirmininkas
10:35 „Miškų naudojimo intensyvumas Lietuvoje ir kitose pasaulio valstybėse“
dr. Albinas TEBĖRA, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos Miškininkystės katedros docentas
10:45 „Ar yra rezervų didinti medienos iš valstybinių miškų tiekimą ir perdirbimo apimtis Lietuvoje?“
Remigijus LAPINSKAS, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas
10:55 „Miško naudojimo problemos ir perspektyvos“
dr. Marius ALEINIKOVAS, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų institutas.
11:05 DISKUSIJA
Dalyvauja LR Seimo nariai, LR Vyriausybės, nevyriausybinių organizacijų ir visuomenės atstovai
12:00 Kavos pertrauka
12:30 „Prekybos mediena problematika ir perspektyvos“
Vaidotas JONUTIS, bendrovės „BALTPOOL“ prekybos biokuru vadovas
12:45 ‚Miškų vaidmuo biologinės įvairovės apsaugoje.“
Edmundas GREIMAS, Lietuvos gamtos fondo vadovas
13:00 „Kokius miškus norime matyti rytoj?“
Monika Peldavičiūtė GYVAS MIŠKAS.lt koordinatorė, Nepriklausomybės akto signatarė Birutė Valionytė, Krescencijus Stoškus, filosofas.
13:15 „Socialinės miškų valdymo reformos pasekmės Lietuvos regionų plėtrai“
prof. habil. dr. Arvydas Virgilijus MATULIONIS, Lietuvos socialinių tyrimų centras
13:30 DISKUSIJA
14:00 Konferencijos uždarymas
Daugiau informacijos:
Gintautas Kniukšta
Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ valdybos pirmininkas
+370 679 94646
uzlietuvosmiskus@gmail.com
www.uzmiskus.lt
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas