Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
„KIC InnoEnergy“, Europos energetikos industrijos inovacijų variklis, šių metų rugsėjo 20 dieną Varšuvoje rengia tarptautinio tvariosios energetikos novatorių konkurso „KICkoff” finalinį etapą.
Apdovanojimų ceremonija ir konferencija bus išskirtinė vieta Vidurio ir Rytų Europos tvariosios energetikos verslo atstovams užmegzti kontaktus ir ryšius. Renginio dalyviai turės galimybę tiesiogiai susipažinti su naujausiomis šios srities inovacijomis ir verslo idėjomis.
Tarp konferencijos pranešėjų: Jason Saltzman, Jungtinių Amerikos Valstijų technologinių verslų pradininkas, vienas iš startuolių, kūrėjų ir nuomonės formuotojų bendruomenės „Alley NYC” įkūrėjų. Pranešimą taip pat skaitys Paul Papadimitriou, besivystančios skaitmeninės revoliucijos ir jos transformuojančio poveikio verslui ekspertas, inovacijų strategijų įmonės „Intelligencr” įkūrėjas.
„Šis renginys – tai platforma šviesiausiems regiono tvariosios energetikos protams susitikti, pasidalinti idėjomis, susipažinti su potencialiais investuotojais ir paversti inovacijas komercine realybe, – sako Christo Balinow, „KIC InnoEnergy“ verslo plėtros vadovas Šiaurės Amerikoje, Vidurio ir Rytų Europoje bei Vidurio Rytuose. – „KIC InnoEnergy“ kviečia visus tvariosios energetikos žaidėjus susitikti Varšuvoje ir paskatinti naujų idėjų vystymąsi“.
Renginyje vyksianti apdovanojimų ceremonija pagerbs labiausiai pasižymėjusius Vidurio ir Rytų Europos išradėjus, startuolius ir mažas bei vidutines bendroves. Tvariosios energetikos novatoriai dalyvavo konkurse, turėdami galimybę laimėti 10000 eurų pagrindinį prizą. Dar du dalyviai laimės atitinkamai 5000 ir 3000 eurų prizus.
Nugalėtojai taip pat bus apdovanoti aukšto lygio mentorystės programa, jų verslo modelio įvertinimu bei gaus galimybę dalyvauti „KIC InnoEnergy Highway®“ akseleratoriuje, kuris suteikia palaikymą ir investicijas iki 150000 eurų.
Norintys dalyvauti „KICkoff” finale ir būti šio išskirtinio kontaktų renginio dalimi, kviečiami registruotis čia.
Kontaktai žiniasklaidai:
Rosie Williams
„Aspectus PR“ Londonas
Projekto vadovė
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas