Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Š. m. gegužės 12-14 d. Briuselyje įvyko viena svarbiausių biomasės energetikos konferencijų, Europos Biomasės Asociacijos (AEBIOM) organizuojama „European Bioenergy Conference“. Kasmet ši konferencija pritraukia vis daugiau bioenergetikos ekspertų, mokslininkų, verslo bei politikos atstovų ir nepraėjus nei penkeriems metams tapo vienu svarbiausių įvykių bioenergetikos ekspertams visoje Europoje.
Atidarydamas konferenciją, AEBIOM prezidentas Gustav Melin pažymėjo, jog vystantis biomasės energetikai turime priimti daug svarbių, ekonomiškai pagrįstų sprendimų, tačiau svarbiausia pasiekta - šiandien biomasės reikšmė Europai yra nenuginčijama. “Biokuras yra viena kertinių ašių ES strategijoje ne tik iki 2020 m., bet ir po to” – AEBIOM prezidentui pritarė Jasmin Battista, Energetikos Komisaro Günther Oettinger kabineto narė.
Renginyje savo patirtimi dalinosi ir idėjas pristatė pranešėjai iš Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros, Energetikos ir Aplinkos direktoratų, tokių kompanijų, kaip Bioten Group, Ekman, KWB, Palazzetti, Port of Rotterdam, Total Belgium, Torrcoal, River Basin Energy, SEKAB ir kitų atstovai. Renginyje dalyvavo skirtingų šalių biomasės energetikos asociacijų, Europos granulių tarybos (EPC), Europos ūkininkų sąjungos (COPA-COGECA), Pasaulio gamtos fondo (WWF) ir dar daug kitų organizacijų atstovų.
Konferencijos metu apžvelgtos naujausios bioenergetikos technologijos, iššūkiai bei galimi sprendimai, skirtingų šalių galimybės, ES pozicijos, ypatingas dėmesys skirtas šilumos sektoriui ir jo plėtrai. „2020 metais biomasės energetika ne tik sudarys 50% atsinaujinančių išteklių panaudojimo tikslų, bet ir vaidins svarbų vaidmenį toliau vystant Europos ekonomiką ir kuriant darbo vietas“ - pažymėjo Jean-Marc Jossart, generalinis AEBIOM sekretorius. Paraleliai renginio metu su konferencijos dalyviais bei pranešėjais vyko susitikimai, kurie suteikė galimybę ne tik pasidalinti patirtimi, pagilinti žinias bet ir užmegzti naudingus ryšius. Trečią konferencijos dieną renginio dalyviai lankėsi medžio granulių gamykloje ir biokogeneracijos jėgainėje.
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA konferencijoje sudalyvavo su Asociacijos nariais bei bendraminčiais sudarydama 9 žmonių delegaciją – Asociaciją LITBIOMA atstovavo prezidentas Virginijus Ramanauskas, valdybos narys Remigijus Lapinskas, direktorė Vilma Gaubytė, BALTPOOL UAB atstovai direktorė Laura Žalaitė ir verslo linijos vadovas Vaidas Jonutis, UAB „Ekotermija“ direktorius Šarūnas Prieskienis, AB “Umega” pardavimų skyriaus vadovas Mindaugas Kulvinskis, UAB „Kėdainių energija“ direktorius Edgaras Baniota kartu su gamybos vadovu Pauliumi Šliavu.
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas