Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Tarptautinė audito ir verslo konsultacijų bendrovė Deloitte pradeda Lietuvos technologijų įmonių registraciją ir kviečia įmones konkuruoti dėl sparčiausiai augančių technologijų bendrovių apdovanojimų Vidurio Europos regione (Technology Fast 50).
Registracija vyksta iki š.m. rugpjūčio 14 d.
Norėdami pradėti registraciją, spauskite čia.
Technologijų įmonės turi atitikti konkrečios kategorijos kriterijus.
Registruotis gali tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus atstovai.
Technology Fast 50 kategorija
Kad įmonė galėtų konkuruoti pagrindinėje „Fast 50“ kategorijoje, ji privalo atitikti šiuos kriterijus:
Laimėtojai nustatomi iš visų užsiregistravusių technologijų įmonių pagal pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį nuo 2012 iki 2015 m.
Rising Stars („Kylančių žvaigždžių“) kategorija
Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje Deloitte reitinguoja jaunas įmones, kurios turi didelį potencialą, tačiau yra per jaunos, kad atitiktų minimalų ketverių metų veiklos kriterijų, taikomą pagrindinei kategorijai.
Pretenduojančių įmonių veikla turi siekti 3 – 4 metus, o jų pajamos − viršyti 30 000 eurų per kiekvienus iš paskutinių trejų metų (2013 – 2015 m.). Kiti kriterijai sutampa su pagrindinės „Fast 50“ kategorijos kriterijais.
Big 5 („Didžiojo penketo“) kategorija
„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos didelės sparčiai augančios technologijų įmonės, kurių augimas per ankstesnius ketverius metus buvo labai didelis.
Pretenduojančios įmonės privalo tenkinti tuos pačius kriterijus kaip ir pagrindinėje „Fast 50“ kategorijoje, išskyrus tai, kad metinės pajamos per paskutinius vertinamus metus (2015 m.) šioje kategorijoje turi viršyti 25 mln. eurų.
Į 2015 metų „Fast 50” įmonių reitingą pateko dvi Lietuvos technologijų įmonės: UAB „Ruptela“ (36 pozicija) ir UAB „nSoft“ (40 pozicija).
2015 metais reitingo „Kylančių žvaigždžių“ ir „Didžiojo penketo“ kategorijose pirmą kartą buvo sutiktos Lietuvos technologijų bendrovės.
Specialioje „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje „Deloitte“ reitinguoja įmones, kurios yra per jaunos pagrindinei „Fast 50“ kategorijai, tačiau, atsižvelgiant į įspūdingą jų pajamų augimo tempą per pastaruosius trejus metus, galima daryti išvadą, jog jos greitai bus įtrauktos į pagrindinę reitingo kategoriją. Pirmą kartą į šią kategoriją pateko Lietuvos technologijų įmonė – debesijos sprendimų kūrėja „INVENTI“ (7 vieta „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje).
„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos įmonės, kurios yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis. Pirmą kartą į šią kategoriją patekusi Lietuvos elektroninės prekybos įmonė „Pigu“, užėmė antrąją vietą, nusileisdama tik Rumunijos programinės įrangos įmonei „Insoft Development & Consulting“.
Šaltinis: http://www2.deloitte.com/lt/lt/pages/technology-media-and-telecommunications/articles/deloitte-technology-fast50-registration.html
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 41 narį. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas