Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Verslui pavyko įtikinti valdininkus, kad eksporto rizikai mažinti turi būti teikiamos valstybės garantijos. Nemažai prie tokio rizikos valdymo instrumento, kaip eksporto kreditų draudimas, įdiegimo prisidėjo Asociacijos LITBIOMA!
Nuo 2018 metų mažos ir vidutinės įmonės jau galėjo pasinaudoti UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – INVEGA teikiamu eksporto kredito draudimu. Nuo šiol šia schema galės pasinaudoti ir didelės įmonės!
„Biomasės energetikos pramonė Lietuvoje sparčiai auga, vis daugiau įmonių pradeda gaminti pažangias biokuro technologijas, tačiau tik maža jų dalis gali pasigirti savo įrenginių eksportu į užsienį, nors jų gaminiai turėtų paklausą ir užsienio rinkose. Akivaizdu, kad šioms įmonėms reikia suteikti daugiau galimybių pristatyti savo produkciją, padėti užmegzti ryšius, galinčius paskatinti jų technologijų eksportą. Tai turėtų būti mūsų valstybės prioritetas. Eksporto kredito draudimas paskatins biokuro technologijų eksportą į tokias ekonomiškai silpniau išsivysčiusias šalis, kaip, pavyzdžiui, Ukraina, Baltarusija, Moldova, kuriose biomasės energetikos sektorius tik pradeda vystytis. Biokuro sistemų poreikis čia didžiulis, tačiau šių šalių užsakovai dažniausiai neturi pakankamai savų lėšų, o vietos bankai paprastai nefinansuoja ilgalaikių investicinių projektų ar finansavimo sąnaudos yra itin didelės. Privatūs draudikai tokių eksporto sandorių dėl didelės rizikos apskritai nedraudžia“. – sakė Asociacijos LITBIOMA prezidentas Virginijus Ramanauskas.
Maksimali garantijos, įskaitant turimų garantijų likučius, suma didelėms įmonėms yra: 1 500 000 eur. Norint pasinaudoti priemone, didelė įmonė pirmiausiai turi kreiptis į banką ir susitarti dėl finansavimo. Finansų įstaiga įvertins vykdomą projektą, galimybes grąžinti paskolą ir pasiskaičiuos trūkstamo užstato dydį. Po to finansų įstaiga „Invegai“ pateiks prašymą garantijai gauti ir kitus su finansavimu susijusius dokumentus.
Daugiau informacijos galima rasti - http://invega.lt/lt/garantijos-verslui/garantijos-didelems-imonems/
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas