Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Šie mokymai buvo išskirtiniai, nes turėjome net keletą kompetentingų pranešėjų, tarp kurių buvo ir Europos granulių Tarybos (European Pellet Council) ENplus® vadovė Elena Dumitru. Ji pristatė tarybos veiklą, ENplus® sistemos išskirtinumą ir jos augimą pasauliniu mastu. Dalyviai turėjo išskirtinę galimybę užduoti klausimus Enplus centrinio biuro atstovei.
ENplus® sistemoje įmonės kokybės vadybininkas atlieka ypač svarbų vaidmenį. Tai asmuo, atsakingas už kokybės procesų valdymą įmonės viduje, tai jungiamoji grandis tarp įmonės darbuotojų, ENplus® valdybos ir Sertifikavimo įstaigos, galiausiai, tai asmuo gaunantis grįžtamąjį ryšį iš klientų. Šių metų mokymai buvo skirti būtent ENplus® kokybės vadybininkams įmonės viduje. Mokymų metu buvo ne tik aptariamos aktualios temos, pristatyta sistemos vystymasis ir ateities planai, bei pasikeitimai, bet kartu buvo pateikta ir konkreti informacija bei patarimai kokybės vadybininkams, kurie padės jiems kasdieniame darbe – kokybės valdyme.
Asociacijos LITBIOMA valdybos narys Remigijus Lapinskas pristatė planuojamus ENplus® licencinio mokesčio pakeitimus. Asociacijos LITBIOMA direktorė Vilma Gaubytė pristatė naują ENplus® komunikacijos strategiją Lietuvoje. Buvo kalbama apie naują ENplus® internetinį puslapį, ENplus® video, straipsnius, ENplus® granulių rekomendacijas ir reklamą katilo pirkimo metu. Visi šie planuojami žingsniai yra skirti tam, kad klientas Lietuvoje būtų supažindintas su ENplus® kokybės ženklu ir skatinamas rinktis šiuo ženklu žymimą produkciją, kuria juos gali aprūpinti Lietuvos gamintojai.
Agnė Babelytė, ENplus® sertifikavimo sistemos koordinatorė Lietuvoje, pristatė sertifikavimo procedūrą, kokybės vadybininko pareigas, atnaujintas pakuotės dizaino gaires ir skundų valdymo politiką. Kiekvienas pakuotės dizainas, turintis ENplus® kokybės ženklą, turi atitikti tam tikrus reikalavimus ir turi būti patvirtintas, todėl ši tema mokymų dalyviams buvo labai aktuali ir kėlė daug klausimų.
Auditorius Tomas Paulaitis iš Sertifikavimo įstaigos PCU Deutchland pristatė reikalavimus įmonių savikontrolei, vidinės kokybės kontrolės procedūras, dokumentaciją, reikalavimus auditų metu. Auditorius dalijosi praktiniais patarimais ir savo darbo pavyzdžiais.
Mokymai yra viena iš ENplus® sertifikavimo sistemos dalių, padedanti užtikrinti tinkamą kokybės kontrolę įmonių viduje*. Džiaugiamės, kad šių mokymų metu pavyko ne tik išdėstyti teorinę medžiagą, bet dalyviai turėjo daugybę klausimų, kuriuos tikime jog pavyko atsakyti. Vyko aktyvios diskusijos, įmonės diskutavo tarpusavyje, o tai mūsų nuomone rodo, kad ši sertifikavimo sistema tampa vis atviresnė ir patrauklesnė jos dalyviams, kas yra labai svarbu bendram šios sistemos augimui ir svarbiausiam jos tikslui – aukščiausiai kokybei.
*Pagal ENplus® Vadovo 3.0 nuostatas, kiekviena įmonė įsipareigoja sudalyvauti mokymuose nors kartą per tris metus.
Daugiau akimirkų galite rasti mūsų galerijoje
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas