Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Šių metų birželio 15 dieną Lietuvos Respublikos Seime vyks tarptautinė konferencija „Atsinaujinančios energetikos galimybės Lietuvoje ir Europoje“, kurioje dalyvaus oficiali delegacija su EP nariais iš Austrijos, Kroatijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vengrijos bei Vokietijos.
„2015 metais susiduriame su dviem pagrindiniais iššūkiais Europos energetikos politikai – poreikiu rimtai reaguoti į klimato kaitą ir į naująją saugumo situaciją mūsų kontinente, – teigia konferencijos iniciatorius Europos Parlamento narys Bronis Ropė. – Atsinaujinanti energetika jau nebėra vien aplinkosauginė priemonė, galinti suteikti žmonijai viltį išsaugoti planetos klimato stabilumą, ji tapo vienu konkurencingiausių energetinės nepriklausomybės užtikrinimo įrankiu“.
Konferencijos tikslas – aptarti galimybes ir sėkmės istorijas, kaip gali būti užtikrinama energetinė nepriklausomybė taupant energiją, plėtojant alternatyvią energetiką, įtraukiant piliečius į jiems svarbių klausimų sprendimą. Pranešimus pristatys Europos Parlamento narė iš Vokietijos, Žaliųjų/ELA grupės bendrapirmininkė Rebeca Harms, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkas, europarlamentaras Bronis Ropė ir kiti Europos Parlamento nariai iš įvairių šalių.
Po konferencijos Europos namuose (Gedimino pr. 16) vyks atvira Europos Parlamento narių diskusija su visuomene: „Ar Europos žalieji gali pasiūlyti sėkmės receptą Lietuvai?“
Konferenciją organizuoja Europos Parlamento Žaliųjų frakcija, Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuras. Diskusijos partneris – Europos Parlamento informacinis biuras Lietuvoje.
Konferencija vyks Lietuvos Respublikos Seime, konstitucijos salėje (Gedimino per. 53, Vilnius);
Registracijos pradžia 9:00;
Registruotis į konferenciją ir diskusiją galite El. p. vilnius@rope.lt , Tel.: 85 207 7821
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas