Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
„InnoEnergy“, remiama Europos inovacijų ir technologijų instituto (EIT), atskleidė svarbiausio metų renginio „The Business Booster“ (TBB) temą – tai naujų energijos išteklių pritaikymas žmonių poreikiams. TBB, žinomiausias tvariosios energetikos inovacijų renginys pasaulyje, vyks Paryžiuje spalio 3–4 dienomis.
Šiandieninės visuomenės kontekste tvariosios energetikos sistemizavimas ir sėkmingas išmetamosios anglies dioksido mažinimas priklauso nuo vartotojų, esančių šių pokyčių centre.
Tarp tvariosios energetikos inovatorių yra ir Lietuvos startuolis „Būsto automatika“, sukūręs išmaniųjų namų sistemos KNX mobiliąją programėlę. Pagrindinis šio startuolio tikslas – išmaniųjų namų savininkams suteikti maksimalų KNX sistemos patogumą ir lengvą valdymą naudojantis jų sukurta mobiliąja aplikacija. Šioje programėlėje naudojami kokybiškiausi įvairių gamintojų įrenginiai, kurie leidžia pasiekti geriausią funkcionalumą mažesnėmis sąnaudomis. Šiuo metu pasaulyje su KNX išmaniųjų namų sistema valdomi 30 proc. išmaniųjų namų.
„Dar šių metų pradžioje startuolis „Būsto automatika“ su „InnoEnergy“ pagalba atidarė filialą Stokholme ir taip pradėjo plėtrą Skandinavijos šalyse. Visą Europą apimantis tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklas į lietuvių plėtros planus investavo 200 tūkstančių eurų. Taip pat šiam startuoliui suteikta prieiga prie „InnoEnergy“ turimo klientų tinklo, bendradarbiavimo platformų, taip pat galimybė megzti ryšius su daugiau nei 385 partneriais Europoje“, – teigia Dr. Kęstutis Morkūnas, „InnoEnergy“ atstovybės Lietuvoje vadovas.
Siekiant energetinio perversmo, konferencijos organizatoriai skatina daugiau dėmesio skirti žmonių įtakos rolei. TBB organizatoriai, siekdami įkvėpti renginio dalyvius, pakvietė skaityti pagrindinį pranešimą Mary Robinson – pirmąją Airijos prezidentę ir buvusią Jungtinių Tautų specialiąją pasiuntinę klimato kaitai.
„TBB yra inovacijų ir energetikos sektoriaus katalizatorius. Šiandien kaip niekad svarbu atkreipti dėmesį į žmogaus indėlį energetiniame perversme. Žmonės iš viso pasaulio atvyks į TBB, kad kartu išspręstų didžiausią iššūkį, su kuriuo yra susidūrusi žmonija. Nors technologinės inovacijos ir reglamentai yra svarbūs, ne ką mažiau svarbus kūrybiškumas ir įvairovė bei pagarba vartotojams, prisitaikant prie sėkmingo energetikos sistemos pertvarkymo,“ – pristatydamas renginį sakė „InnoEnergy“ generalinis direktorius Diego Pavia.
Renginyje dalyvaus daugiau nei 800 atstovų iš 40 šalių – tai startuoliai, pramonės atstovai, finansinės bendruomenės, politikos formuotojai ir reguliavimo grupės. TBB dalyviai ir atstovai sužinos apie pasaulinio lygio technologijų pranašumus, išgirs apie naujus verslo modelius bei susitiks su juos kuriančiais žmonėmis.
TBB delegatai klausysis patyrusių pranešėjų, stebės specialistų diskusijas, dalyvaus interaktyviose sesijose ir pamatys daugiau nei 150 naujausių tvarios energetikos technologijų bei investavimo galimybių. Renginio metu kompanijos taip pat turės galimybę gyvai pristatyti savo idėjas susirinkusiems investuotojams ir pramonės atstovams.
Renginyje pranešimus taip pat skaitys Lord Deben– Didžiosios Britanijos Klimato kaitos komiteto pirmininkas, François de Rugy – Prancūzijos Gamtosaugos ministras, Eric Stark Maskin – Harvardo universiteto profesorius ir ekonomikos Nobelio prizo laureatas, Dr. Cyrus Wadia – „NIKE“ tvaraus verslo ir inovacijų viceprezidentas, Ambroise Fayolle – Europos investicijų banko viceprezidentas, Christel Heydemann – „Schneider Electric France“ generalinis direktorė.
Registracija ir bilietai pasiekiami jau dabar. Norėdami įsigyti išankstinį bilietą su 30 proc. nuolaida naudokite kodą: EARLY BIRD. Akcija galioja iki liepos 31 dienos.
Artimiausiu metu TBB taip pat apžvelgs penkias esmines sritis – tai naujų įgūdžių ir kompetencijų poreikis; inovacijos šaltinių įvairovė ir kūrybiškumas; vartotojų „pasiruošimo lygis“; nauji vartotojų vaidmenys; žmonių įtakos vaidmuo.
Daugiau informacijos:
Dr. Kęstutis Morkūnas, InnoEnergy atstovybės Lietuvoje vadovas
El. p.: kestutis.morkunas@kic-innoenergy.com
Tel. nr. +370 670 75907
Kontaktai žiniasklaidai:
Akvilė Pušinskaitė, „Agency 1323“ projektų vadovė
El.p.: akvile@1323.agency
Tel.: +370 626 24059
Apie InnoEnergy
InnoEnergy siekia skatinti tvariosios energetikos inovacijas Europoje.
„InnoEnergy“ remia ir investuoja į inovacijas bet kuriame etape – nuo mokyklinio suolo iki kliento. Organizacijos partnerių tinklas leidžia megzti ryšius visoje Europoje, suvedant išradėjus ir pramonę, absolventus ir darbdavius, mokslininkus ir verslą, verslininkus ir rinkas.
„InnoEnergy“ dirba trijose pagrindinėse inovacijų plėtojimo srityse:
Šių disciplinų sujungimas padeda didinti kiekvienos iš jų poveikį, pagreitina rinkai parengtų sprendimų kūrimą ir kuria tinkamą aplinką parduoti ir įgyvendinti inovatyvius sprendimus.
„InnoEnergy" buvo įkurta 2010 m. Ją remia Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT).
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas