Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
Š. m. balandžio 18 d. Aleksandro Stulginskio Universitete (Kauno raj.) įvyko visuotinis Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA narių susirinkimas. Susirinkimo pradžioje Lietuvos miško savininkų asociacijos prezidentas Dr. Algirdas Gaižutis už biomasės energetikos vystymą ir ilgametį bendradarbiavimą su miško savininkais įteikė padėką Asociacijos prezidentui Remigijui Lapinskui.
Susirinkimo dalyviai vienbalsiai patvirtino asociacijos LITBIOMA prezidento Remigijus Lapinsko pristatytą 2013 m. LITBIOMA valdybos veiklos ataskaitą, taip pat revizorės Ingridos Mickūnienės pristatytą Asociacijos 2013 m. revizoriaus ir finansinės atskaitomybės ataskaitą. Susirinkimo metu patvirtintos Asociacijos veiklos gairės 2014-2015 metams, pritarta pasiūlymui kartu su mokymo bei konsultavimo paslaugų įmone, UAB „AVGO Group“ organizuoti dviejų dienų konferenciją biokuro plėtros Lietuvoje klausimais.
Vienas svarbiausių klausimų šių metų Asociacijos LITBIOMA visuotiniame susirinkime buvo naujos Asociacijos valdybos ir prezidento rinkimai.Iki šiol Lietuvos biomasės energetikos asociacijai LITBIOMA 11 metų vadovavo Remigijus Lapinskas. Šiemet paskelbęs, kad į prezidento pareigas daugiau nekandidatuos, Remigijus Lapinskas pažymėjo, jog biomasės energetika Lietuvoje sėkmingai baigė pradinį plėtros etapą, kuriame suformuoti tokie fundamentalūs pagrindai, kaip mokslinis ir ekonominis biokuro naudojimo pagrindimas, tam tikras teisinis sureguliavimas, perimta kitų šalių patirtis, nemažai nuveikta vystant bei pritaikant naujas technologijas. Biokuro ir atsinaujinančios energetikos nauda bei ekonominis efektyvumas jau pripažįstamas ir nebekvestionuojamas nei energetikos ekspertų, nei valdžios institucijų, o biokuro dalis CŠT sistemoje pasiekė ~ 32 %. “Atėjo metas užleisti postą naujam žmogui“ – savo kalboje pažymėjo Remigijus Lapinskas.
Visuotinio Asociacijos susirinkimo metu nubalsuota, kad Remigijų Lapinską Asociacijos LITBIOMA prezidento poste pakeis UAB „ENERSTENA“ generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas. Atnaujinta Asociacijos valdyba - (be Virginijaus Ramanausko) susirinkimo balsavimu išrinktas Remigijus Lapinskas ir Albinas Monstavičius (UAB „Kietasis biokuras“), Asociacijos sekcijų pirmininkais ir atitinkamai valdybos nariais išrinkti: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija – Audrius Vaitkevičius (UAB „Bionovus), Energijos gamybos įrangos sekcija – Giedrius Vaitkevičius (AB "Axis Industries"), Mokslo ir biomasės išteklių sekcija – Mindaugas Šilininkas (UAB „Euromediena“), Agro biomasės sekcija – Aleksas Jakštas (UAB „Atenergy“).
Po susirinkimo savo kalboje Virginijus Ramanauskas pažymėjo, kad Asociacija, skatindama platesnį biokuro panaudojimą, atliko didelį ir naudingą Lietuvai darbą, tačiau ne ką mažesni uždaviniai Asociacijos laukia ir ateityje. „Stengsiuosi, kad Asociacijos veikla ir toliau būtų naudinga mūsų šaliai, kad žmonės turėtų darbų, o valstybė – pajamų. Ir toliau skatinsime biomasės rinkos plėtrą, biomasės technologijų kūrimą, aktyviai agituosime gausinti esamus biomasės resursus, inicijuosime, organizuosime ir dalyvavausimemokslinėje tiriamojoje veikloje, skatindami ištirti ir likviduoti atsirandančias problemas bei užtikrinti tolimesnį biomasės vystymąsi Lietuvos energetikoje. Didelį dėmesį skirsime 2014 - 2020 m. ES struktūrinės paramos lėšų nukreipimui biomasės energetikos projektams finansuoti. Tikiu, kad ateinančius metus Asociacija ir jos narės vadovausis būtent šiais tikslais, taip pat kviečiu ir kitas įmones, ne Asociacijos nares, jungtis ir kartu efektyviai ir naudingai dirbti sau ir savo šaliai“ – pažymėjo naujasis Asociacijos LITBIOMA prezidentas Virginijus Ramanauskas.
Asociacijos “Litbioma” valdybos veiklos ataskaita už 2013 m.
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas